Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jazda próbna nową Octavią RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Dziwny dla mnie jest fakt, że elektrycznie regulowany fotel występuje (w opcji) w wersji "Elegance" a wersji sportowej "RS" takiej opcji nie ma.
    Czy ktoś wyjaśni mi różnicę pomiędzy standardowym Maxi-dot'em a Maxi-dot'em z opcji?
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez alt
      Dziwny dla mnie jest fakt, że elektrycznie regulowany fotel występuje (w opcji) w wersji "Elegance" a wersji sportowej "RS" takiej opcji nie ma
      to się kolego przestań dziwić- zawsze tak było
      i wiele marek to stosuje - wersje "usportowione" są bardziej "surowe" od innych wersji wyposażenia
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Qbek
        Zamieszczone przez piramida
        Qbek, jak możesz to przybliż wrażenia z działania elektrycznej szpery
        Ani razu żadna z opon nie zapiszczała, mimo iż się starałem. .
        kurcze siakis popsuty....mi opony piszczą czasami nawet przy włączonej trakcji 1

        Komentarz


        • #29
          mam pytanie: czy RS w TDI ma wielowahacz czy belkę skrętną?
          Pozdrawiam

          Komentarz


          • #30
            wielowahacz
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #31
              Dzisiaj "męczyłem" 3 RS 2.0 TSI DSG

              1. pierwsza Skoda sprawiająca wrażenie bardzo lekkiego auta
              2. układ kierowniczy: genialny! zmienna charakterystyka pasuje mi na 100%! nie trzeba kręcić jak wariat prze nawrotce, zakrętach
              3. zawieszenie jest twardsze ale bardzo komfortowe, doskonale wybiera dziury i nie irytuje moich nerek. trakcja genialna przyklejony i nie pochyla się :szeroki_usmiech
              4. napęd. cichy przyjemny pomruk, ale co innego jest istotne: POWER. nawet w trybie ECO jedzie (charakterystyka podobna do 1,8 tsi, DSG szybciej przerzuca przełożenia) Zawsze KickDownem można się wesprzeć. Na zimowych oponach i delikatnym deszczu kontrola trakcji dosyć często reaguje. W trybie SPORT da trochę pisnąć/ zabuksować.
              5. jakość wnętrza - ciemna podsufitka już zwiastowała wejście do czegoś innego. Estetyka na wysokim poziomie, trochę ascetycznie ale to mi pasuje (koreańsko fordowskie wstawki z plastiku imitującego aluminium mi się bardzo nie podoba) RS miał doatki CARBON plus kilka niekrzykliwych chromów
              6. Spalanie 13,5 z odcina 20km. Myślę że realnie nauczyłbym się 11 w mieście 10 na trasie
              7. DSG daje radę - można się z nią "dogadać" i nauczyć interakcji dla mnie bomba
              8. audio canton - daje rade ale nie jest to żaden hi end ale czego oczekiwać od plastikowego subwooferka - dla większości ludzi będzie bardziej niż ok dla purystów audio niespecjalnie.
              9. nie było podgrzewanych siedzeń - dość ciekawie jak na auto za >130k - naturalnie pakiet skóra był
              10. Ergononomia siedzeń - bardzo wygodnie - stopniowana twardość, kubełek nieinwazyjny - w modelu testowym ręczna regulacja :lol:

              11. Wrażenia końcowe:

              - na pewno jeśli kupowałbym to hatcha nie kombi
              - przewidywalna doskonała trakcja - moc, wielowachacz, baaaardzo dobre hamulce, parametryzowane ESP
              - zdecydowanie warta zakupu opcja DRIVE MODE NORMAL ECO SPORT i INDIVIDUAL
              - układ kierowniczy - pierwsze auto które prowadziłem z takim fajnym układem kier
              - moc - moim zdaniem jest już na pograniczu wydolności jednej osi i to przedniej (dużo pary w gwizdek - testowane na mokrym)

              Ogólnie fantastyczna przyjemność z jazdy zarówno delikatną bulwarową jazdą jak i po depnięciu jest fantastycznie.

              Nie piszę o cenie - oceniam auto takie jakie było dostępne

              Komentarz


              • #32
                A jakie opony - 18?


                Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez pedros
                  6. Spalanie 13,5 z odcina 20km.
                  cały czas z butem :?:
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Mateusz_G
                    A jakie opony - 18?
                    nie zwróciłem uwagi.. moze ze zdjec uda sie zerknąć - moim zdaniem TAK

                    [ Dodano: Nie 03 Lis, 13 15:18 ]
                    Zamieszczone przez leszekmw
                    Zamieszczone przez pedros
                    6. Spalanie 13,5 z odcina 20km.
                    cały czas z butem :?:
                    właśnie nie, niemniej kilka strzałów dynamicznych było.... za krótko by zbadać realne spalanie.

                    nie mam kompletnie zielonego pojęcia jak można uzyskać katalogowe spalanie

                    [ Dodano: Nie 03 Lis, 13 17:35 ]
                    BTW: orientujecie się jaki kod silnika ma 2.0 tsi w RS3 i TDI?

                    Komentarz


                    • #35
                      11 grudnia - Bohemia Motors. Na jeden dzień będą meli RS TDI. Zapisałem się na próbną

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez pedros
                        nie mam kompletnie zielonego pojęcia jak można uzyskać katalogowe spalanie
                        a jeździłeś automatem kiedyś na dłużej ?
                        też na początku mi sporo paliła..
                        , po prostu dłużej gaz się trzyma , mocniej wciska itd....

                        u klienta w VIgti manual około 10.5 średnia , ale jak na początku jeździł spokojniej to niecałe 8 mu wychodziło. teraz z nim jeździłem , fajnie.. :szeroki_usmiech
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez leszekmw
                          Zamieszczone przez pedros
                          nie mam kompletnie zielonego pojęcia jak można uzyskać katalogowe spalanie
                          a jeździłeś automatem kiedyś na dłużej ?
                          też na początku mi sporo paliła..
                          , po prostu dłużej gaz się trzyma , mocniej wciska itd....

                          u klienta w VIgti manual około 10.5 średnia , ale jak na początku jeździł spokojniej to niecałe 8 mu wychodziło. teraz z nim jeździłem , fajnie.. :szeroki_usmiech
                          nigdy nie wyjezdzilem pelnego baku na automacie szczegolnie dsg.
                          ci co maja mowia ze nie sie co kasztanic i brac nawet 6biegowa ... tutaj wiem ze wyboru nie ma i 7 demki cherlawej nie wsadzaja.

                          mam metlik w glowie bo z jednej strony tdi by mi bardziej pasuje ma jazde autostradowa z drugie wszak strony delikatne mruczenie tsi i kultura pracy rewelacja.


                          btw sami olej zmieniacie w dsg?

                          [ Dodano: Pon 04 Lis, 13 20:42 ]
                          Zamieszczone przez hotrain
                          11 grudnia - Bohemia Motors. Na jeden dzień będą meli RS TDI. Zapisałem się na próbną
                          terminy jak do ortopedy....

                          nie musze pisac ze wrazenia maja tutaj byc opisane... :diabelski_usmiech

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez pedros
                            btw sami olej zmieniacie w dsg?
                            tak , tzn mechanik nie ma z tym problemów .
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez leszekmw
                              Zamieszczone przez pedros
                              btw sami olej zmieniacie w dsg?
                              tak , tzn mechanik nie ma z tym problemów .
                              tez widze z opisow ze to nie jest fizyka jądrowa. .. wbrew opinii aso.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X